Komfort płytek i urok drewna

płytki ceramiczne drewnopodobneObecnie rozwiązaniem coraz bardziej popularnym przy urządzaniu wnętrz jest zastosowanie płytek ceramicznych, które daleko odbiegają formą wizualną od klasyki. Niezwykle popularne ostatnio są płytki drewnopodobne. Pozwalają one uzyskać efekt tak zbliżony optycznie do deski, iż nie raz ciężko odróżnić je od podłogi drewnianej czy paneli.

Skąd taki pomysł? Czy tego typu płytki ceramiczne są czymś więcej niż jedynie chwilową modą? Jak się okazuje, wiele osób ceni sobie wygląd drewna na podłodze. Niestety materiał ten bywa wymagający w utrzymaniu, szczególnie w przypadku przestrzeni często uczęszczanych. Nie od dzisiaj rezygnowano z uroku drewna na rzecz praktyczniejszych w użytkowaniu kafli. Teraz ten dylemat znalazł optymalne rozwiązanie.

Płytki drewnopodobne są opcją wartą rozważenia szczególnie w pomieszczeniach takich, jak hol i korytarz. Często powierzchnia podłogi ma tu styczność z wilgocią, którą wnosimy do wnętrz na naszych butach. Kafle nie rysują się równie łatwo, jak panele bądź drewno, więc odrobina piasku, która jest nieunikniona przy wejściu do domu lub mieszkania, będzie niestraszna podłodze wykonanej w tej technologii. Warto rozważyć zastosowanie takich płytek również w kuchni. Stanowić będą one modne i praktyczne rozwiązanie.

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *