Jaką baterię do wanny wybrać – termostatyczną czy kaskadową?

Odpowiednia bateria do wanny zapewnia bezpieczeństwo i komfort kąpieli. To główne powody, dla których producenci prześcigają się w propozycjach. Obecnie dużą popularnością cieszą się baterie termostatyczne oraz kaskadowe. Różnią się od standardowych produktów pod względem konstrukcyjnym i funkcjonalnym. Które z nich mogą podnieść wygodę korzystania z wanny na co dzień? Czy zakup konkretnej z nich przyczyni się do obniżenia rachunków za zużycie wody?

Bateria termostatyczna wannowa – stabilna temperatura przepływającej wody

Są chętnie wybierane nie tylko ze względu na ciekawą stylistykę, ale przede wszystkim za możliwość regulacji temperatury strumienia wody. To za sprawą cyfr zamieszczonych na korpusie baterii możemy przyjąć komfortową dla nas wartość. Jednym pokrętłem ustawiamy temperaturę, a drugim uruchamiamy moc wypływu wody. Bateria termostatyczna wannowa może być wyposażona w przyciski – start i stop, rozwiązanie to pozwala na wygodne i szybkie włączenie lub wyłączenie strumienia.

Bateria kaskada – nadaj pożądany kształt strumieniowi wody

Nazywane są też wodospadami nad wanną czy zlewozmywakami. Za sprawą zainstalowanego podłużnego wkładu napowietrzającego przepływającą wodę są w stanie dostarczyć ponadprzeciętnych doznań użytkownikom. Oprócz wrażeń wizualnych są też praktyczne i oszczędne, różne modele gwarantują zróżnicowane efekty. Bateria kaskada spotykana jest w łazienkach, basenach, gdzie oczekujemy błogich chwil i relaksu.

Główne zalety termostatycznych i kaskadowych baterii

Bateria termostatyczna wannowa zapewni stałą temperaturę wody przez cały czas trwania kąpieli. Jej zastosowanie jest szczególnie ważne, gdy w naszej instalacji mamy do czynienia z częstymi zmianami ciśnienia i temperaturą. Z kolei bateria kaskada będzie odpowiednia dla pomieszczeń utrzymanych w nowoczesnym stylu, ale też z nutą klasyczną lub retro. Decydując się na dodatkowe podświetlenie będziemy jeszcze bardziej zachwyceni. Jej duża szerokość sprawi, że szybciej napełnimy wannę.

Dodaj komentarz