Jakie siedziska pod prysznic wybrać?

Mieszkasz z osobą starszą lub niepełnosprawną? W twojej łazience nie może zabraknąć siedziska pod prysznic. To produkt, który pozwoli każdemu bezpiecznie i komfortowo korzystać z kąpieli w brodziku. Siedzisko pod prysznicem wcale nie musi zajmować sporo miejsca, może być poręczne i w dowolnym momencie złożone. Na co zwrócić uwagę dokonując jego zakupu? Który rodzaj siedziska pod prysznic będzie odpowiedni do naszych potrzeb?

Od czego zacząć zanim kupimy siedzisko pod prysznicem?

W pierwszej kolejności powinniśmy określić, jakie są potrzeby użytkownika siedziska pod prysznic. Nasz wybór będzie uzależniony od stanu zdrowia, przebytych urazów czy aktualnej kondycji fizycznej. Potrzeby osób starszych, jak i niepełnosprawnych są bardzo zróżnicowane. Każde siedzisko pod prysznicem ma swoje rozmiary, maksymalne obciążenie oraz rozwiązania techniczne. Szeroki wachlarz możliwości prezentowany przez producentów na rynku sprawia, że praktycznie każdy użytkownik znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Sposoby montażu siedzisk pod prysznic

W sprzedaży dostępne są siedziska pod prysznic na nóżkach, które można w dowolny sposób regulować. Tym samym zyskujemy akcesorium do postawienia w każdym miejscu. Kolejnym rodzajem jest siedzisko pod prysznicem naścienne. Do jego największych zalet można zaliczyć możliwość zaoszczędzenia przestrzeni pod natryskiem. Nie wymaga też częstego wyjmowania i wkładania, jak to jest w przypadku stolików oraz taboretów. W dowolnym momencie może być złożone.

Cechy wpływające na komfort korzystania

Najwyższej jakości siedziska pod prysznic wykonane są z tworzyw sztucznych, które mogą podnosić wygodę użytkowania. Może być estetycznie wykonane, ergonomiczny kształt ułatwia mycie miejsc intymnych i pozwala na siedzenie w różnych pozycjach. Niektóre modele wyposażone są podłokietniki, które zwiększają bezpieczeństwo użytkownika nawet w chwili osłabienia czy zawrotów głowy. Siedzisko pod prysznicem powinno być przyjemne w dotyku i ograniczać odczuwanie chłodu w dotyku powierzchni.

Dodaj komentarz