Rodzaje fugi

fuga MapeiFugi to bardzo ważny materiał wykończeniowy. Zwieńcza on dobrze wykonane prace glazurnicze. Zależnie od zastosowania występuje w różnych odmianach, różnicując się składem chemicznym i przeznaczeniem.

Podział płytek
Producenci płytek stale doskonalą swoje technologie. Przygotowali 5 podstawowych rodzajów fug.

Pierwszym rodzajem fugi jest fuga cementowa elastyczna. Charakteryzują się trwałością i mają szeroki zakres zastosowania. Przykładem tego produktu jest fuga Mapei flex fuga glazurnik. Jest to rodzaj fugi o uniwersalnym zastosowaniu. Występują również odmiany fugi Mapei z właściwościami hydrofobowymi.

Fugi akrylowe są praktycznie gotowym produktem i nie mają konieczności rozrabiania z wodą. Zalecane jest by kłaść je na powierzchnie pionowe gdyż pod wpływem warunków atmosferycznych łatwo ulegają zniszczeniu. Duża elastyczność sprawia, że nadają się one do powierzchni narażonych na odkształcenia tj. ogrzewanie podłogowe, elewacje itp.

Fugi epoksydowe powstają z mieszanki trzech składników żywicy epoksydowej, specjalnego utwardzacza, czasem też piasku kwarcowego. Cechuje je wysoka odporność na czynniki chemiczne, kwasowe, wodę i mechaniczne zniszczenia. Jej właściwości sprawiają że chętnie używane są do wykończenia dużych powierzchni – supermarketów, magazynów itp.

Fugi sylikonowe i akrylowe są wodoodporne i niejednokrotnie odporne na pleśń i grzyby. Często używane są do uszczelniania pomieszczeń sanitarnych i łazienek.

 

Otagowany .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *