Zalety i wady brodzików niskich i wysokich

Brodzik to zakup, który ma nam posłużyć przez wiele lat, stąd też inwestycja tego rodzaju powinna być odpowiednio przemyślana. Jednym z parametrów, nad którym często zastanawiamy się jest jego wysokość. Czy wybrać brodzik głęboki, a może płytki będzie lepszym rozwiązaniem? Każdy z nich ma swoje zalety i wady, z pewnością pod uwagę trzeba wziąć, kto z nich będzie najczęściej korzystać i czy ma służyć czynnościom innym niż kąpiel.

Brodzik wysoki dla rodzin z małymi dziećmi

Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią łazienki i nie ma w niej miejsca na wannę, to brodzik wysoki z pewnością ułatwi codzienne czynności higieniczne. Przykładowo brodzik 110×90 będzie optymalny dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą być posadzone w kabinie i bawić się swoimi wodnymi zabawkami. Głęboka podstawa ułatwia też robienie prania ręcznego czy wykąpanie psa. Tym sposobem nie zalejemy podłogi łazienki.

Niskie brodziki dla minimalistów

W szczególności w nowoczesnych aranżacjach łazienek częściej wybór pada na brodzik o niskiej podstawie. Doskonale komponuje się z odpływem liniowym, a wraz z elegancką kabiną i panelem natryskowym jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną przestrzeń do kąpieli. Przykładowo decydując się na brodzik 120×90 o niskiej podstawie zapewnimy komfort codziennej higieny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Montując niski brodzik trzeba pamiętać o odpowiednim ukształtowaniu podłogi już na etapie prac budowlanych.

Przeznaczenie i kompatybilność przede wszystkim

Obecnie projektanci łazienkowych wnętrz częściej proponują stosowanie niskich brodzików. Woda spływa bezpośrednio na podłogę, z kolei głębokie modele mogą przytłaczać przestrzeń. Wybór należy uzależnić od faktycznego przeznaczenia, czyli potrzeb wszystkich użytkowników oraz zakupionej lub posiadanej już kabiny. W tym przypadku nie chodzi jedynie o aspekty wizualne, ale także konstrukcyjne. Z tego powodu najlepiej podjąć finalną decyzją wraz z zakupem innych elementów prysznica.

Dodaj komentarz